Будівництво даху будинку. Конструкції дахів.
Дах – це п’ятий фасад будинку. Він повинен бути водонепроникним, морозостійким, міцним і зберігати тепло
Це цілий конструктивний комплекс з багатошаровим покрівельним пирогом, в який вбудовують мансардні вікна і до якого кріплять водостічну систему.
Не треба плутати поняття «покрівлі» і «даху». Покрівля – це верхній елемент даху, що складається з безпосередньо покрівельного матеріалу і оберігає від всіх видів атмосферних опадів. А ось дах – це більш ємкий термін, що припускає споруду складної конструкції, що обгороджує, несучої гідро-ізолюючі і тепло-зберігаючі функції, що надає можливість організації додаткового житлового простору. Дахи можуть бути різної форми, що залежить від традицій, естетичних уподобань і призначення підпокрівельного простору. Найпоширеніші з них: двосхилі, односхилі, шатрові, вальмові і ламані (мансардні) дахи.
Сучасні дахи – це передусім нові матеріали і нові технології, що поліпшують такі технічні показники, як надійність, довговічність і естетичний вигляд. Вибір матеріалів покрівельної системи повинен бути заснований на принципі узгодження терміну служби всіх складових. Головним економічним показником є вартість всієї покрівельної системи при заданих терміні служби і експлуатаційних характеристиках. Надійність і довговічність даху забезпечується також і грамотним виконанням робіт по монтажу усієї покрівельної системи.
Покрівля – це верхній видимий елемент даху, що охороняє будинок від проникнення атмосферних опадів. Покрівля може бути утепленною або холодною.
Горище – це простір між поверхнею покриття (даху), зовнішніми стінами і перекриттям верхнього поверху. Він надійно захищає будинок від холоду, забезпечує вентиляцію і провітрювання конструктивних елементів даху. З конструктивної точки зору, горище значно підвищує надійність і довговічність даху, однак збільшує вартість будівлі в порівнянні з будинком, що має мансарду.
Мансарда – це поверх у горищному просторі, фасад якого повністю або частково утворений поверхнею (поверхнями) похилого або ламаного даху, при цьому лінія перетину площини даху і фасаду повинна бути на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги мансардного поверху. Внутрішній простір будинку при цьому використовується максимально. Мансардний поверх може використовуватись для житла.