Готові об'єкти
rs_1
rs_2
rs_3
rs_4

Зведення стін в будівництві

Ви, напевно, помічали, що в одному будинку легко і приємно знаходитися, і ми говоримо «дихається легко», в іншому, навпаки, не покидає відчуття дискомфорту, навіть може захворіти голова. Причин, чому в одних будинках ми почуваємо себе добре, а в інших наше самопочуття погіршується, насправді багато, і ряд з них безпосередньо пов’язаний з характером проекту і з будівельними матеріалами, з яких побудовані стіни. Зупиняючи свій вибір на тому чи іншому проекті, ми більшою мірою звертаємо увагу на його зовнішню красу і зручність і рідко цікавимося, як цей проект і використовувані в ньому будівельні матеріали відіб’ються на здоров’ї майбутніх мешканців. Продовжуючи розмову про стінах і технологіях їх будівництва, варто поговорити і про цю проблему. Перш, ніж вирішити, з чого і за якою технологією будувати стіни, давайте визначимо наші вимоги: довговічності, екологічності, безпеки та комфортності проживання, тобто визначимо ідеологію будівництва. Саме від цього залежатиме вибір матеріалів, технологія і багато іншого.

При будівництві дач і котеджів для стін найчастіше використовуються наступні матеріали: цегла, полегшений бетон (пінобетон, керамзитобетон і т.п.), дерево (брус, колода) і дерево з утеплювачем (каркасні стіни). Для спорудження каркасних стін незаслужено рідко використовується відносно новий матеріал – цементно-стружечні плити (ЦСП).

При виборі матеріалу стін необхідно враховувати наступні міркування.

 1. «Правило однорідності” – всі капітальні стіни (зовнішні і ті внутрішні, на які опирається перекриття) повинні бути побудовані з одного матеріалу і спиратися на однаковий фундамент. Допустиме поєднання цегли і полегшеного бетону, а також ЦСП і дерева при обшивці каркасних стін.

 2. Відстані між капітальними стінами (опорами для дерев’яних балок перекриття) не повинна перевищувати 4 м. При залізобетонному перекритті (для цегельних стін) ця відстань може бути збільшена до 7 м.

 3. Матеріали для зведення стін і їх конструктивне рішення вибирають з урахуванням місцевих кліматичних умов, економіки, заданої міцності і довговічності будівлі, внутрішнього комфорту і архітектурної виразності фасадів

За призначенням стіни бувають:

· Зовнішніми

· Внутрішніми

По сприйняттю навантажень поділяються на:

· Несучі

· Не несучі

В залежності від застосовуваних матеріалів стіни умовно поділяються на такі типи:

· Дерев’яні з колод, брусів, дерев’яного каркаса

· Цегляні з повнотілих і пустотілих глиняних

· Керамічних і силікатних цеглин н блоків

· Кам’яні з булижника каменю, вапняку, пісковика, черепашнику, туфу та ін.

· Легкобетонні з газосилікату, керамзитобетону, шлакобетону, арголіта, опілкобетона

· Ґрунтобетонні з саману, ущільненого ґрунту.

За конструктивним рішенням стіни бувають:

· Рубані з колод і зібрані з дерев’яних брусів,

· Мілкоблочною з цегли і дрібних блоків масою більше 50 кг.,

· Панельні або щитові з готових елементів стін висотою на поверх,

· Каркасні із стійок і обв’язок з обшивкою листовими або погонажними матеріалами,

· Монолітні з бетону й ґрунту,

· Композитні або багатошарові з використанням різних матеріалів і конструкцій.